Go to main content

Textpattern CMS support forum

You are not logged in. Register | Login | Help

#1 2005-08-02 11:21:47

ivorius
Member
From: Czech Republic
Registered: 2005-06-26
Posts: 21
Website

[cs-cz] textpattern v češtině

<a href=“http://textpattern.ivorius.com/” title=“textpattern v češtině”>textpattern česky</a> a s integrovaným Texy!!

Na stránkách také naleznete rady a návody na zprovoznění textpatternu, jeho správu a možnosti doplňků.

Last edited by ivorius (2005-08-19 05:57:40)

Offline

#2 2005-08-09 07:13:01

mamash
Member
From: Prague
Registered: 2004-02-21
Posts: 127
Website

Re: [cs-cz] textpattern v češtině

Upozornění pro případné zájemce: Textpattern má kompletní češtinu už v základním balíku, takže když si jej stáhnete z textpattern.com, hned první obrazovka instalace vám dá na výběr češtinu. Takže výše uvedený odkaz má pro vás smysl pouze pokud z jakéhokoliv důvodu preferujete alternativní Texy oproti standardnímu Textile.


Who’s gonna textdrive you home tonight?

Offline

#3 2005-08-14 01:11:59

ToOb
New Member
From: Czech republic
Registered: 2005-08-13
Posts: 4

Re: [cs-cz] textpattern v češtině

S txp teprve začínám, opravte mě, pokud se pletu.

> Textpattern má kompletní češtinu už v základním balíku
>
Rozhraní je česky, ale rozhodně není systém “dokonale český”. Chybí rozsáhlá část nápovědy (škoda, že se v takovém případě nezobrazuje ani anglická), na výběr není žádné použitelné datum, převod na pěkná URL má mušky…

> Takže výše uvedený odkaz má pro vás smysl pouze pokud z jakéhokoliv důvodu preferujete alternativní Texy oproti standardnímu Textile.
>
Velká výhoda Texy! je ve snaze dodržovat českou typografii (např. uvozovky, nepovoluje zalomení řádků za jednopísmennými předložkami). Nevýhoda v tom, že není pro úplně každé použití zdarma (nebo třeba v tom, že má pouze relativní titulky).

Díky všem, kteří pomáhají txp vylepšit. Když ivorius tak pěkně propaguje Textpattern česky, určitě se máme na co těšit.

Offline

#4 2005-08-14 16:32:50

mamash
Member
From: Prague
Registered: 2004-02-21
Posts: 127
Website

Re: [cs-cz] textpattern v češtině

Nápověda už tak z poloviny česky je, prostě jenom z nedostatku času jsem ji nedodělal, ale dneska v noci snad bude celá. Českých formátů data je pomálu, to je pravda, alespoň jsou v pořádku korektní česká data (“14. srpna 2005” a “14. srpna 2005, 17:21”), ale uznávám, že by tu měl být i korektní číselný formát (“14. 8. 2005” a “14. 8.”). No ale pokud je už někdo ochotný hackovat kód kvůli Texy, tak si může dovolit přidat i vlastní formát data.

Převod češtiny na URL fungoval bez problémů, to musí být nějaká změna na poslední chvíli. Co se týče Textile a některých problémů s typografickými konvencemi, to je prostě dáno tím, že Textpattern a Textile jsou dvě samostatná díla téhož autora, a vývoj Textile musel ustoupit tomu, aby se konečně dostala ven první ostrá systému Textpattern. Myslím, že v budoucnu Textile prodělá řadu změn, protože zmíněné problémy nejsou samozřejmě výsadou češtiny (koneckonců velká část našich typografických konvencí je “německá”).


Who’s gonna textdrive you home tonight?

Offline

#5 2005-08-16 11:26:27

ivorius
Member
From: Czech Republic
Registered: 2005-06-26
Posts: 21
Website

Re: [cs-cz] textpattern v češtině

Ano souhlasím.Čeština pro txp je volně ke stažení na webu textpattern. Já jsem pouze zakomponoval Texy a přidal zmíněnou češtinu rovnou do našeho balíčku. Jestli jsem uvedl někoho v omyl, že jsem autorem češtiny, tak se omlouvám. Vypadá to, že autorem češtiny je mamash, bohužel se mi to nepodařilo nikde zjistit.

Last edited by ivorius (2005-08-19 05:56:50)

Offline

#6 2005-08-23 19:00:10

beztak
Member
From: Czech Republic
Registered: 2005-07-21
Posts: 184
Website

Re: [cs-cz] textpattern v češtině

Zprovoznil jsem Textpattern na těchto stránkách www.ovsem.net
Běží na poslední verzi TXP, tedy verzi 4.0 a musím říct, že je to super věc. TXP provozuji již od verze RC1 a jsem stále více spokojen, i když je často problém s pluginy, které fakčily ve starších verzí, ale již ne v těch novějších. Často tak musím dost pluginy sám přepisovat, alespoň tomu čím dál tím více rozumím. Takže navštivte stránky www.ovsem.net a uvidíte práci TXP v praxi :-)

Jiří Melčák

Last edited by beztak (2005-08-23 19:01:04)

Offline

#7 2005-08-24 11:44:10

pbrada
New Member
From: Pilsen, CZ
Registered: 2004-04-30
Posts: 6
Website

Re: [cs-cz] textpattern v češtině

Hezký den všem,

strávil jsem léto prací na Textpatternu, a vedlejším efektem jsou upravené řetězce pro Textpattern a několik pluginů. Pokud by někoho zajímaly, vyvěsil jsem je na svém webu. Lokalizace txp se od Mamashovy oficiální liší jen v pár detailech, ale třeba používá “značka” pro “tag” (místo “příkaz”).

Jen je třeba říct, že mám některé ty pluginy upravené a tak řetězce nemusí 100% fungovat pro jejich “oficiální” verze.

Přemek

Offline

#8 2010-03-20 21:44:30

premek.b
Member
From: Pilsen, CZ
Registered: 2006-05-17
Posts: 18
Website

Re: [cs-cz] textpattern v češtině

Kdybyste někdo potřebovali, na mém webu je k mání česká lokalizace TinyMCE pluginu pro vkládání obrázků do hak_tinymce textpattern pluginu.

Přemek

BTW, moc provozu tady v tom fóru není…


“So, where is the patch?”
((former nick pbrada))

Offline

#9 2012-03-15 15:32:02

mikulas
Member
From: Czech republic
Registered: 2012-03-15
Posts: 38

Re: [cs-cz] textpattern v češtině

Výše uvedený link na českou lokalizaci txpimage je nefunkční, nyní je ke stažení na této adrese.
Přeložil jsem si také dva pluginy pro upload obrázků: – lam-image-uploader pro upload obrázků přímo z write tab – česká verze
a fpx-image-import pro hromadný upload obrázků – česká verze

Last edited by mikulas (2012-03-15 15:33:31)

Offline

#10 2012-06-22 10:02:45

Annife
New Member
From: Germany, Czech Rep.
Registered: 2012-06-20
Posts: 2

Re: [cs-cz] textpattern v češtině

Děkuji za linky na uložto fungují dobře.

Offline

Board footer

Powered by FluxBB